JAK PRACUJĘ

W pracy kieruję się wiedzą psychologiczną, wykorzystując metody różnych szkół terapeutycznych, zwłaszcza terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu (BSFT), terapii systemowej czy Gestalt.

Podejście holistyczne pozwala na postrzeganie osoby, która do mnie przychodzi wielopoziomowo i w różnych obszarach szukam wspólnie z klientem zaburzeń, blokad czy dysharmonii, doprowadzając cały system energetyczny do równowagi.

W zależności od potrzeby klienta i wstępnej diagnozy, w trakcie sesji, oprócz omówienia problemu, z którym osoba przychodzi dobieram uzupełniające metody terapii naturalnych, tak aby pomoc była kompleksowa i obejmowała sferę emocjonalną i fizyczną jednocześnie. Jakość i efektywność pracy zależy od gotowości i otwartości klienta na zmiany. Jest to proces indywidualny, zachodzący u każdego w innym tempie. O tym, czy wystarczy jedna sesja, czy kilka decyduje klient, po pierwszym spotkaniu i wstępnych zaleceniach.

KWALIFIKACJE I DOŚWIADCZENIE

Jestem absolwentką psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (tytuł magistra psychologii uzyskany w 2000 r). Ponad 10 lat pracowałam w Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka (TKOPD) w Poznaniu, gdzie prowadziłam diagnozę, terapię i wsparcie psychologiczne dla rodzin zmagających się z kryzysem rozstania, osobami doznającymi przemocy w domu, dzieckiem krzywdzonym emocjonalnie i seksualnie. Przez 8 lat występowałam w ramach TKOPD w Poznaniu jako biegła sądowa w sprawach rozwodowych, opiekuńczych i karnych; uczestniczyłam także w przesłuchaniu dziecka krzywdzonego na prośbę sądów lub prokuratury. Ponad 7 lat byłam biegłą sądową w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu. Jestem certyfikowanym mediatorem rodzinnym, członkiem Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.
Ukończyłam wiele szkoleń specjalistycznych, min.: I stopień Brief Solution Focussed Teraphy (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu (Centrum Terapii Krótkoterminowej  2009-2010 r., 80 godzin), szkolenia w zakresie: terapii systemowej rodzin (Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej, 2003-2004 r., 148 godzin), terapii Gestalt (Ośrodek Psychoterapii i Treningów Psychologicznych AION w Poznaniu, 2000-2001 r., 300 godzin), pomocy dziecku krzywdzonemu i rodzinie (Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży AM w Poznaniu, 2001-2002 r., 50 godzin, Polski Instytut Terapii Krótkoterminowej w Krakowie, 2002 r. 60 godzin, Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie, 2006 r., TKOPD w Poznaniu).
Jestem współautorką programu grupy psychoedukacyjnej dla kobiet – ofiar przemocy domowej, trenerką „Szkoły dla rodziców” oraz twórcą warsztatów dla dorosłych.

Od kilku lat zgłębiam i z powodzeniem wprowadzam do pracy z pacjentem terapie naturalne. Jestem certyfikowaną terapeutką metody DNA Theta Healing® (BasicDNA, AdvancedDNA, IntuitiveAnatomy) oraz certyfikowaną terapeutką metody Master of Sience.

W roku 2017 zdałam celująco egzaminy pierwszego i drugiego stopnia i posiadam kwalifikacje do prowadzenia sesji coachingowych.

Nazywam się Justyna Żukowska-Zygmunt i jestem założycielką OŚRODKA TERAPII HOLISTYCZNEJ INDYGO. Pracuję jako psycholog według podejścia holistycznego, czyli postrzegam człowieka przez pryzmat jego ciała, ducha i emocji.
W gabinecie pracuję z różnymi problemami natury osobistej, dotyczących emocji, relacji czy zdrowia. Szczególnie ważna jest dla mnie praca z kobietami, doświadczającymi przemocy w rodzinie – wiedza i doświadczenie w pracy na tym polu pozwoliło mi pomóc już wielu kobietom!

DSC_3040

PONAD 500 OSÓB CZUJE SIĘ JUŻ DUŻO LEPIEJ

W ciągu 16 lat pracy pomogłam ponad 500 osobom w przezwyciężeniu trudności natury psychologicznej, emocjonalnej i psychosomatycznej. Dzieci i dorośli poprawili komfort swojego życia, dzięki czemu obecnie skupiają się tylko na realizacji swoich marzeń.

PO PRACY

Po godzinach pracy fotografuję.  Specjalizuję się w sesjach portretowych i kobiecych. Robienie zdjęć pozwala mi zatrzymać chwile, odnaleźć w ludziach ich prawdziwe, naturalne piękno. Obejrzyj moje portfolio.

Maluje również obrazy intuicyjne, z intencją i odpowiednią energią – również dedykowaną danej osobie lub sprawie. Możesz taki obraz u mnie zamówić.

 

SOCIAL MEDIA

Polub mnie na Facebook’u i bądź na bieżąco z aktualnościami, warsztatami, promocjami jakie się dzieją

w OŚRODKU TERAPII HOLISTYCZNEJ INDYGO!

Justyna Żukowska-Zygmunt